ЦСКА се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като победи Спартак (Плевен) като гост с 2:0. И двете попадения реализира Преслав Йорданов (24, 85). "Червените" продължават успешната си серия от началото на сезона - имат 12 поредни победи във "В" група и вече шест поредни успеха в турнира за Купата на България, като плевенчани са вторият професионален отбор, преклонил глава пред ЦСКА, след Нефтохимик.

Христо Янев заложи на познатия и традиционен състав от последните двубои. Имаше едно изключение - на вратата застана Анатоли Господинов, който замени ветерана Стоян Колев. В защита започнаха Динчев, Чорбаджийски, Бранеков и Кикарин. В средата на терена бяха Йордан Йорданов, Аясс и Галчев, по крилата - Николай Цветков и Момчил Цветанов, а напред бе Преслав Йорданов.

Първото полувреме бе изцяло за ЦСКА. Още в 13-ата минута Преслав Йорданов имаше възможност да открие резултата. Момчил Цветанов подаде отляво, нападателят изпревари вратаря, но стреля покрай десния страничен стълб. В 24-ата минута упражнението се повтори, но от дясната страна на атаката на "червените". Кирил Динчев напредна и центрира, Преслав Йорданов изпревари защитник на Спартак (Плевен) и прати топката зад голлинията. В 34-ата минута стражът на домакините Малин Орлинов излезе извън наказателното поле и с глава изчисти топката пред погледа на Никалай Цветков. Едва в 40-ата минута плевенчани стигнаха до първо положение. След коварен удар топката подскочи пред Анатоли Господинов, който все пак се справи. Минута след това не бе зачетен гол на ЦСКА, след като Николай Цветков извърши нарушение в нападение. Гостите тотално доминираха през първата част и може да съжаляват, че не се възползваха от създадените положения.

Второто полувреме се промени и Спартак (Плевен) заигра малко по-добре. Домакините разчитаха на бързи атаки, които няколко пъти затрудниха защитниците в червено. В 55-ата минута удар на Цветомир Тодоров срещна тялото или ръката на Божидар Чорбаджийски. Съдията Станислав Ставров прецени, че няма дузпа и показа, че ръката на бранителя на ЦСКА е била прилепена до тялото. В следващата минута Анатоли Господинов бе затруднен след удар на Кристиян Григоров. В 67-ата минута Христо Янев извади Момчил Цветанов и пусна в игра Виктор Райчев, който застана отляво в защита, а на крилото мина Милен Кикарин. В 70-ата минута Николай Цветков уцели гредата след опит за центриране и удар към вратата на Спартак. В 79-ата минута и Кикарин напусна за сметка на Владислав Узунов. В 82-ата минута Самир Аясс можеше да се разпише, но би неточно след центриране отляво на Виктор Райчев.

В 85-ата минута ЦСКА окончателно уби интригата, след като поведе с 2:0.
Гостите организираха хубава атака, започната от Борис Галчев. Самир Аясс получи в наказателното поле отляво, чукна към Преслав Йорданов, който без забавяне прати топката във вратата.