Славия победи Берое с 2:1 като гост в последната среща от 13-ия кръг на "А" група. В герой за "белите" се превърна Антон Карачанаков, който вкара и двете попадения. Грешник за домакините пък стана вратарят Благой Макенджиев, който сбърка фатално и при двата гола на противника.

В 9-ата минута Макенджиев излезе пред наказателното поле, за да изчисти топката далеч от пеналта, но сбърка в ситуацията. Топката попадна в Антон Карачанаков, който с изстрел от далечна дистанция намери опразнената врата  за 0:1.

Домакините упражниха силен натиск в опит да търсят изравняване в последния четвърт час на мача. В 82-ата минута Спас Делев центрира към намиращия се в наказателното поле Исмаил Иса, който засече топката с глава, но Марио Кирев улови без проблеми.

Четири минути по-късно Карачанаков се възползва от втората грешка на стража Благой Макенджиев, получавайки топката на границата на наказателното поле, напредвайки няколко метра и се вкарвайки за 0:2.

В 89-ата минута Атанас Зехиров получи топката директно след изпълнение на корнер от Делев на близо 20 метра от вратата и с елегатен удар прехвърли стража Кирев, за да върне едно попадение - 1:2.

Славия прекъсна черна серия от осем мача без победа. Това беше четвърта победа като гости за „белите” и първо поражение у дома за старозагорци.

Тимът на Петър Хубчев остава извън топ 3 във временното класиране. Последните два мача между двата тима завършиха наравно - 0:0 и 1:1, а преди това Берое бе в серия от 6 поредни победи.

Мачът по минути - ТУК
БЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Антон Карачанаков (9), 0:2 Антон Карачанаков (85), 1:2 Атанас Зехиров (89)

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 6. Иво Иванов, 14. Георги Божилов (smqna.jpg50 - 70.Том), 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехировtopka.jpg, 20. Неманя Милисавлевичjalt.jpg, 21. Елиаш да Силва, 27. Игор Джоман (smqna.jpg79 - 7.Георги Андоновjalt.jpg), 28. Веселин Пенев, 73. Стивън Петков (smqna.jpg50 - 10.Исмаил Иса), 77. Спас Делев
Резерви: 23. Илко Пиргов, 3. Владимир Зафиров, 4. Венелин Филипов, 7. Георги Андонов, 24. Венцислав Василев

Славия 1913<br />(София)СЛАВИЯ: 12. Марио Кирев, 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 13. Стефан Велковjalt.jpg, 87. Диего Фераресо, 27. Емил Мартинов, 10. Янис Карабельов, 17. Костадин Дяков (smqna.jpg90+2 - 66.Пламен Крачунов), 9. Матийо Мансеjalt.jpg(smqna.jpg64 -23.Емил Стоев), 14. Ивайло Димитров jalt.jpg, 71. Антон Карачанаковtopka.jpgtopka.jpg (smqna.jpg87 - 20.Петър Атанасов)
Резерви: 1. Георги Петковjalt.jpg, 2. Мартин Дечев, 66. Пламен Крачунов, 20. Петър Атанасов, 35. Иван Вълчанов, 22. Владимир Вълчанов, 23. Емил Стоев

Стадион: "Берое"
Съдия: Георги Димитров