"Ботев" Враца се върна на върха в Северозападната "В" група след успех с 4:2 над Бдин (Видин). Футболистите и ръководството на врачанския тим посветиха успеха на рождения ден на председателя на УС на клуба Николай Иванов. Заради загубата на Академик (Свищов) в град Левски с 1:3, "Ботев" оглави временното класиране с 33 точки.

Всичко по-интересно на стадион "Христо Ботев" се случи преди почивката. В 9-ата минута Цветан Версанов след самостоятелна акция откри за 1:0. Милен Василев с глава от 2 метра не уцели вратата в 20-ата минута, а при първата си атака гостите изравниха. Това се случи в 25-ата минута, когато директно от ъглов удар Цветан Цветанов промуши топката зад гърба на Ангел Юсев за 1:1.

Радостта на гостите трая кратко, защото в 28-ата минута Ангел Русев проби през центъра и шутира към вратата, Мечикян отби, а добавката на Версанов стигна за 2:1. Малко по-късно  капитанът Георги Георгиев увеличи преднината на домакините на 3:1. В 37-ата минута врачанинът в състава на гостите Цветанов наказа грешка в отбраната на домакините с изстрел под гредата за 3:2, но в 41-ата минута Радослав Анев с воле оформи крайното 4:2.

След почивката домакините изпуснаха още пет чисти положения. Валдемар Стоянов два пъти от 2-3 метра не успя да насочи топката в мрежата. Три пъти вратарят на гостите парира опасни шутове на Милен Василев и Никола Мицански.

"Ботев" (Враца) - Бдин (Видин) 4:2
1:0 Версанов (9), 1:1 Цветанов (25), 2:1 Версанов (28), 3:1 Георгиев (32), 3:2 Цветанов (35), 4:2 Анев (41)