Етър разби с впечатляващото 11:1 „Ботев” (Козлодуй) и излезе на първо място в Северозападната „В” група преди останалите мачове от 12-ия кръг. Макар и срещу скромен съперник, „виолетовите” поставиха рекорд в цялата история на стадион „Ивайло”, в която никога не е имало двуцифрен резултат в официален мач.

Альоша Илиев откри с плътен удар в 3-ата минута, а в 14-ата Николай Николаев удвои след подаване на Иван Петков. След удар на Иван Петков топката срещна гредата, а в 21-ата минута отново Илиев с далечен удар обра паяжините – 3:0, разказват колегите от Sport-vt. Атаките на етърци продължиха и Николаев изскочи в чиста позиция заедно с още няколко свободни съиграчи, но се забави и ударът му бе блокиран. В 25-ата минута след пас на Николов Иван Петков от добра позиция стреля в аут.

В 36-ата минута Петков свали топката на Благовест Ангелов за 4:0, а петото попадение вкара друг защитник – Мартин Николов след хубава комбинация межде Байчев и Трифонов.

След почивката заедно с дъжда продължи и дъждът от голове. Първо удар на Байчев бе боксиран от вратаря, но в 58-ата минута се разписа и централният бранител Михаил Минков след центриране отляво. Опасен удар на Минков мина до гредата на гостите.

В 66-ата минута след удар на Кирилов в гредата Иван Петков довкара топката за 7:0. Осмото попадение вкара завърналият се в Етър халф Ивайло Тодоров още при следващата атака. Лошо върната към вратаря на етърци Цанков топка в 72-ата минута стана причина Валери Беров да върне почетен гол за козлодуйци – 8:1.

Това още повече амбицира „виолетовите” и те се втурнаха в нови атаки. След центриране отляво Иван Петков с глава наниза второто си попадение. В 77-ата минута голмайсторът на Етър Джихат Кямил вкара отблизо историческия десети гол за двуцифреното изражение.

Феновете започнаха да броят като абитуриенти до 12. Младият Цветан Петров в 82-ата минута направи 11:1 и до края по чудо не падна 12-и гол, като на път да го стори бе защитник на гостите, който все пак изби отклонената от самия него топка в последния момент пред самата голлиния.

След впечатляващата победа Етър събра 31 точки, колкото има и Академик (Свищов). "Студентите" гостуват днес на "Левски 2007" в Левски. Трети с 30 точки е "Ботев" (Враца), а на "Ботев" (Козлодуй) остава на дъното с едва 4 точки.

Етър – „Ботев” (Козлодуй) 11:1
1:0 Альоша Илиев (3), 2:0 Николай Николаев (14), 3:0 Альоша Илиев (21), 4:0 Благовест Ангелов (36), 5:0 Мартин Николов (40), 6:0 Михаил Минков (58), 7:0 Иван Петков (66), 8:0 Ивайло Тодоров (67), 8:1 Валери Беров (72), 9:1 Иван Петков (75), 10:1 Джихат Кямил (77), 11:1 Цветан Петров (82)