Малмьо победи у дома Шахтьор (Донецк) с 1:0 и записа първа победа в група „А” на Шампионската лига. Срещата бе юбилейна номер 100 за треньора на гостите Мирча Луческу в най-престижния европейски клубен турнир.

Победният гол за шведския шампион падна още в 17-ата минута, когато Па Конате изведе чудесно капитана на тима Маркус Розенберг, който не остави никакви шансове на Пятов и го преодоля за 1:0. Това бе първо попадение за Малмьо в груповата фаза този сезон.

„Миньорите” от Донецк взеха постепенно инициативата, но това се изразяваше само като владеене на топката без създаване на чисти голови положение.

След почивката в 56-ата минута Джурджич пропусна от дузпа да удвои аванса на домакините, които успяха да задържат крехкия си аванс до самия край и се поздравиха с успеха.

Малмьо заема трето място в групата с 3 точки, а Шахтьор е последен без точков актив. Лидери са Реал (Мадрид) и ПСЖ с по 7 точки.

MalmöShakhtar DonetskМАЛМЬО - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 1:0
1:0 Маркус Розенберг (17)

Малмьо, "Шведбанк Арена"
Съдия: Тасос Сидоропулос (Гърция)

Състави:

МАЛМЬО: 1.Виланд, 17.Бенгтсон , 3.Тинерхолм, 2.Конате, 21.Арнасон, 8.Аду, 6.Левицки, 20.Родич (79 - 5.Ракип), 9.Розенберг , 23.Бергет, 28.Джурджич (88 - 11.Мехмети)
Треньор: Еге Харайде

ШАХТЬОР (ДОНЕЦК): 30.Пятов, 33.Сърна , 5.Кучер , 44.Ракицки , 31.Исмайли, 11.Марлос (71 - 22.Едуардо да Силва), 29.Алекс Тейшейра, 6.Степаненко, 10.Бернард, 8.Фред , 21.Гладки (81 - 74.Коваленко)
Треньор: Мирча Луческу