Волфсбург срази у дома ПСВ Айндховен с 2:0 и поведе във временното класиране на група „B” на Шампионската лига.

Макс Крузе направи най-големия пропуск за „вълците” през първата част, след като в 38-ата минута негов удар бе отразен с феноменален рефлекс от вратаря на гостите Зут.

Две минути преди почивката Адам Махер пропусна най-добрата възможност за гостите, след като засече с глава перфектно центриране на Бренет, но топката премина на сантиметри от гредата.

Веднага след началото на второто полувреме Зут изби силен удар на Калиджури, но Бас Дост стигна до топката и се разписа за 1:0. В 57-ата минута Зут се намеси след шут на Дракслер от границата на наказателното поле, но след това Калиджури центрира и Макс Крузе покачи на 2:0. Гостите се активизираха, но едва в добавеното време на срещата получиха дузпа, която бе спасена от Диего Беналио след удар от бялата точка на Юрген Локадия.

След успеха си Волфсбург оглавява групата с 6 точки, а „филипсите” остават последни с 3 точки.

WolfsburgPSVВОЛФСБУРГ - ПСВ АЙНДХОВЕН 2:0
1:0 Бас Дост (46), 2:0 Макс Крузе (57)

Волфсбург, "Фолксваген Арена"
Съдия: Ундиано Майенко (Испания)

Състави:

ВОЛФСБУРГ: 1.Беналио , 25.Налдо , 15.Треш, 18.Данте, 34.Родригес, 22.Луис Густаво, 23.Гилавоги (85 - 27.Арнолд), 7.Калиджури (73 - 8.Виериня), 10.Дракслер (80 - 17.Шюрле), 11.Крузе, 12.Дост
Треньор: Дитер Хекинг

ПСВ: 1.Зут, 14.Поулсен (74 - 30.Де Вис), 3.Морено, 5.Брума, 20.Бренет, 18.Гуардадо, 6.Прьопер, 10.Махер, 29.Хендрикс (73 - 19.Локадия), 9.Люк де Йонг (81 - 7.Перейро), 11.Нарсинг
Треньор: Филип Коку