Фаворитите ПСЖ и Реал (Мадрид) завършиха 0:0 и поделиха по точка на „Парк де Пренс” в очаквания с голям интерес сблъсък от група „А” на Шампионската лига.

През първото полувреме домакините действаха доста предпазливо и само веднъж стигнаха опасно до вратата на Кейлор Навас, който отрази удар на Блес Матуиди. Гостите бяха много по-дейни и при най-чистото положение за тях Хесе бе изведен от Тони Кроос зад защитата, но германският страж на парижани Кевин Трап блокира удара. В самия край на полувремето Роналдо имаше възможност да се разпише на два пъти с глава, но бе разочарован от Кевин Трап, избил ударите в корнери.

След почивката футболистите на френския шампион се активизираха и дори успяха да притиснат „кралския” клуб в самия край. В последните секунди обаче Златан Ибрахимович пропиля най-изгодното положение за парижани.

Двата тима остават на първите две места в групата с по 7 точки в актива си, но „белият балет” е лидер заради по-добрата си голова разлика.

ГРУПА "А"
ParisReal MadridПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - РЕАЛ (МАДРИД) 0:0

Париж, "Парк де Пренс"
Съдия: Никола Рицоли (Италия)

Състави:

ПСЖ: 16.Трап, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 19.Серж Орие , 5.Маркиньор, 14.Матуиди , 8.Тиаго Мота, 11.Ди Мария (67 - 27.Пасторе), 6.Верати (80 - 22.Лавеци), 10.Ибрахимович, 9.Кавани (66 - 7.Лукас Моура)
Треньор: Лоран Блан

РЕАЛ (МАДРИД): 1.Навас, 4.Серхио Рамос , 12.Марсело, 23.Данило, 2.Варан, 8.Кроос, 14.Каземиро, 22.Иско (69 - 19.Модрич), 7.Кристиано Роналдо, 20.Хесе (73 - 21.Черишев ), 18.Лукас Васкес
Треньор: Рафаел Бенитес