Манчестър Сити победи Севиля с 2:1 в драматично дерби от група D на Шампионската лига. Противно на предварителните очаквания гостите от Испания не развяха "бялото знаме" срещу многомилионната селекция на Мануел Пелегрини. Украинският национал Евген Коноплянка смълча трибуните на "Етихад" в 30-ата минута, разписвайки се за 0:1 след асистенция на Витоло. Четвърт час по-рано техничарят разстресе и гредата на домакините след блестящо изпъление на фаул.

Вилфред Бони в 36-ата обаче възстанови равенството. За нападателят това беше трето поредно попадение за седмицата след дубъла срещу Борнемут (5:1). Сити стигна до успеха по възможно най-инфарктния начин - с гол в 1-ата минута на добавеното време. В герой за "гражданите" се превърна Кевин де Бройне. Скъпото ново попълнение се възползва от грешка в отбраната на севилци, овладя пас на Туре в наказателното поле,  финтира защитник и с нисък удар към далечната греда опъна мрежата за крайното 2:1. Ман Сити вече имат огромни шансове да завършат на едно от първите две места в групата и да разчитат на по-лек съперник за елиминациите.

Любопитно е, че "гражданите" не играят сполучливо срещу испански отбори. Те загубиха преди това последните си две домакинства срещу тимове от там, бяха на път да не бият и днес.

Севиля няма победа в Англия от четири опита (2 равенства и 2 загуби) и въобще победа далеч от дома от началото на сезона. Манчестър Сити допусна гол в последните си 8 мача.

Мениджърът на Манчестър Сити Мануел Пелегрини вече има 5 победи, 2 равенства и 3 загуби срещу колегата си Унай Емери.

Man. CitySevillaМАНЧЕСТЪР СИТИ - СЕВИЛЯ  2:1
0:1 Евген Коноплянка (30), 1:1 Адил Рами (36-автогол), 2:1 Кевин Де Бройне (90+1)

Манчестър, "Етихад"
Съдия: Бас Хийхюис (Холандия)
Състави:

МАНЧЕСТЪР СИТИ: 1.Харт, 5.Сабалета (60 - 11.Коларов), 30.Отаменди, 20.Мангала, 3.Саня, 42.Яя Туре, 15.Хесус Навас, 25.Фернандиньо, 17.Де Бройне (90+3 - 4.Компани), 7.Стърлинг, 14.Бони (76 - 6.Фернандо)
Треньор: Мануел Пелегрини

СЕВИЛЯ: 1.Рико, 2.Тремулинас, 3.Рами, 23.Коке (84 - 25.Мариано), 5.Колоджиеджак, 19.Банега (66 - 7.Крон-Дели), 8.Ибора, 22.Коноплянка (78 - 15.Н'Зонзи), 4.Криховяк, 20.Витоло, 9.Гамейро
Треньор: Унай Емери