Борусия (Мьонхенгладбах) поднесе една от изненадите на вечерта в днешните мачове от Шампионската лига. В мач от група F на турнира германския тим измъкна героично 0:0 на гости на Ювентус.

Въпреки неочаквана издънка у дома "бианконерите" остават лидери във временното класиране на групата със 7 точки, докато за "жребците" това беше първата спечелена точка след двете поредни поражения. През всички 90 минути германците се защитаваха перфектно и нито за момент е позволиха вратарят им Ян Зомер да бъде застрашен сериозно. От другата страна пък Джанлуиджи Буфон скучаеше и нямаше абсолютно никаква работа.

С пропуски се отличиха Манджукич, Куадрадо, Погба и Мората. Особено чисто беше положението, открило се пред испанския нападател. В 35-ата минута Мората беше намерен на добра позиция и можеше да изведе отляво Сандро очи в очи с вратаря, обаче реши сам да завършва атака и сбърка, защото не уцели вратата.

В 41-ата минута дойде най-спортната ситуация в мача. Алваро Домингес беше последен в защита, направи фрапантна грешка, подарявайки топката на Мората, след което го фаулира. Главният съдия Крейг Томпсън от Шотландия обаче пожали защитника и му показа само жълт картон, а решението му беше прието с бурни протести от играчите на Юве.

След почивката се запомни един пропуск на Манджукич. Хърватинът беше изведен от Погба сам срещу вратаря, но в последния момент Кристинсен успя да изчисти.

Ювентус е в серия от 15 мача у дома без загуба в евротурнирите.

ГРУПА "D"
JuventusMönchengladbachЮВЕНТУС - БОРУСИЯ (М) 0:0

Торино, "Ювентус Арена"
Съдия: Крейг Томпсън (Шотландия)

Състави:

ЮВЕНТУС: 1.Буфон, 15.Бардзали, 19.Бонучи, 3.Киелини , 12.Алекса Сандро, 6.Кедира, 8.Маркизио, 16.Куадрадо (60 - 37.Перейра), 10.Погба, 17.Манджукич (70 - 7.Дзадза), 9.Алваро Мората (81 - 21.Дибала)
Треньор: Масимилиано Алегри

БОРУСИЯ (МЬОНХЕНГЛАДБАХ): 1.Зомер, 17.Вендт , 19.Фабиан Джонсън, 15.Алваро Домингес , 3.Кристенсен, 16.Траоре (82 - 28.Хан), 13.Щиндъл, 34.Шака , 27.Корб, 8.Дахуд (88 - 6.Нордвайт), 11.Рафаел (74 - 10.Торган Азар)
Треньор: Андре Шуберт