Галатасарай победи Бенфика с 2:1 в най-интересната среща от група С на Шампионската лига. Турският гранд стигна трудно до успеха, след като направи впечатляващ обрат. Срещата започна перфектно за гостите, които поведоха в резултата. Николас Гайтан се разписа с "гол от съблекалнята" - още във 2-ата минута - 0:1.

След това обаче пред вратата на Жулио Сезар завря и закипя. В 18-ата минута домакините спечелиха дузпа, която Селчук Инан реализира и изравни - 1:1. Само 4 минути по-късно трибуните на "Тюрк Телеком" отново избухнаха в аплодисменти, защото Лукас Подолски (33) направи обрата пълен с хубаво изпълнение - 2:1.

GalatasarayBenficaГАЛАТАСАРАЙ - БЕНФИКА 2:1
0:1 Николас Гайтан (2), 1:1 Селчук Инан (19-дузпа), 2:1 Лукас Подолски (33)

Истанбул, "Тюрк Телеком"
Съдия: Уилям Колъм (Шотландия)

Състави:

ГАЛАТАСАРАЙ: 1.Муслера, 55.Сариоглу, 22.Балта , 21.Шеджу, 23.Карол, 10.Снайдер, 5.Киса (90+4 - 14.Хосе Родригес), 8.Инан , 7.Йозтекин (59 - 29.Адин), 11.Подолски, 9.Булут (78 - 17.Йълмаз )
Треньор: Хамза Хамзаоглу

БЕНФИКА: 12.Жулио Сезар, 4.Луизао , 19.Елисеу (66 - 21.Пици), 34.Андре Алмейда , 33.Жардел, 28.Силвио (82 - 11.Митроглу), 10.Гайтан, 7.Самарис , 17.Жонас, 9.Хименес, 20.Гонсало Гуедес (76 - 31.Виктор Андраде )
Треньор: Руи Витория