Атлетико (Мадрид) се наложи с лекота над дебютанта в турнира Астана с 4:0 в мач от група С на Шампионската лига. Казахстанският тим е воден от Станимир Стоилов. Опълчението на гостите издържа до 23-ата минута, когато Саул Нигес прониза вратаря Ерич за 1:0. Натискът на "дюшекчиите" продължи и само 6 минути по-късно Джаксон Мартинес покачи на 2:0. През второто полувреме сценарият се повтори - домакините нападаха, казахите се бореха.  Оливер Торес (63) направи преднината на Атлетико класическа - 3:0. Халфът на гостите Дедечко отклони топката в собствената си врата в 89-ата минута и с този автогол фиксира крайното 4:0 за Атлетико.

Станимир Стоилов отписа предварително визитата на "Виснте Калдерон". Астана дойде в испанската столица с резервите. В Казахстан останаха шестима титуляри - капитанът Нусербаев, Джолчиев, Канят, Максимович, Шопко и Аничич. Те се подготвят за битката за шампионската титла в неделя срещу Кайрат (Алмати). Мъри и компания изостават на конкурента с 5 точки, но имат и мач повече от него.

През миналия сезон Астана игра с друг испански отбор - Виляреал и загуби двата мача с общо 0:7. Атлетико има 22 победи в последните си 26 домакинства в Европа.

ГРУПА "С"
AtléticoAstanaАТЛЕТИКО (МАДРИД) - АСТАНА 4:0
1:0 Саул Нигес (23), 2:0 Джаксон Мартинес (29), 3:0 Оливер Торес (63), 4:0 Денис Дедечко (89-автогол)

Мадрид, "Висенте Калдерон"
Съдия: Алексей Кулбаков (Беларус)
Състави:

АТЛЕТИКО (МАДРИД): 13.Облак, 20.Хуанфран, 4.Гилерме Сикейра, 2.Годин, 15.Савич, 5.Тиаго (46 - 10.Оливер Торес), 14.Габи, 17.Саул, 21.Ферейра Караско, 11.Джаксон Мартинес (67 - 9.Фернандо Торес), 7.Гризман (58 - 16.Кореа)
Треньор: Диего Симеоне

АСТАНА: 1.Ерич, 33.Илич, 2.Ахметов , 15.Бейсебеков, 44.Постников, 10.Кетевоама, 24.Дедечко, 11.Мужиков (84 - 20.Кожамберди), 8.Жуков (64 - 12.Пикалкин), 9.Шеткин (80 - 28.Кулбеков), 89.Кабананга
Треньор: СТАНИМИР СТОИЛОВ