ЦСКА се наложи с 3:0 срещу Германея (Сапарева баня) в мач от 12-ия кръг на Югозападната "В" група. Така във втори пореден двубой "червените" печелят с класически резултат, но този път с игра, а не както преди дни, когато преследвачът Витоша (Бистрица) отказа да излезе на "Армията" и на домакините беше присъден служебен успех.

Тимът на Христо Янев нямаше проблеми срещу гостите от Сапарева баня, които очевидно имаха една-единствена цел - да допуснат колкото се може по-малко голове. Първият обаче падна рано-рано и почти ги отказа. Не бяха изминали и две минути, когато Момчил Цветанов откри резултата. Чико се разписа след асистенция на таланта Павел Головодов - 1:0. За Цветанов това беше официален дебют с екипа на ЦСКА, след като бившата звезда на Литекс дълго време лекуваше контузия.

В 17-ата отново той попадна в прегръдките на съотборниците си, а до края падна само още един гол. В 90-ата минута точен беше Костадин Хазуров - 3:0.

По този начин ЦСКА очаквано постигна 12-ата поредна победа в първенството на Югозападната "В" група и продължава да е едноличен лидер с пълен актив от 36 точки и голова разлика 54:1. Аутсайдерът Германея е в дъното с едва 6 точки.

Предвид очакванията за лесен успех, треньорът Христо Янев реши да даде почивка на някои от титулярите. Срещу Германея ЦСКА беше без опитните Александър Бранеков, Борис Галчев и Преслав Йорданов. С капитанската лента "червените" изведе юношата Божидар Чорбаджийски. Вратата пък пази Анатоли Господинов, който нямаше много работа.