Зенит победи Олимпик (Лион) с 3:1 в мач от Група Н на Шампионската лига. Руският гранд записа трети пореден успех и е убедителен лидер в класирането с 9 точки.

Никога преди това тимът не беше печелил първите си два мача от групова фаза на най-престижния европейски клубен турнир
Срещата започна перфектно за домакините. Още в 3-ата минута руският национал Артьом Дзюба откри резултата – 1:0, след като беше изведен отлично от Олег Шатов.

В 49-ата минута звездата на гостите Александър Лаказет възстанови равенството. Бразилецът Хълк обаче в 57-ата отново изведе Зенит напред, след като се разписа в свй стил. Капитанът Дани успокои феновете по трибуните в 83-ата минута, оформайки крайното 3:1.

Олимпик (Лион) е на последното място в групата, като остава без спечелен мач и има вече две загуби. Предните две визити на "хлапетата" в Русия завършваха 1:1 - срещу Спартак (Москва) през сезон 2000/01 във втората групова фаза и срещу Рубин (Казан) през сезон 2011/12 в плейофите.

Зенит – Олимпик (Лион) 3:1
1:0 Артьом Дзюба (3), 1:1 Александър Лаказет (49), 2:1 Хълк (56), 3:1 Дани (83)