Барселона победи трудно БАТЕ Борисов с 2:0 като гост в мач от група Е на Шампионската лига. В герой на вечерта се превърна Иван Ракитич. Хърватинът отбеляза и двата гола. Опълчението на домакините издържа до почивката. В 48-ата минута Ракитич получи топката на границата на наказателното поле и стреля неспасяемо в далечния ъгъл – 0:1.

Попадението успокои еврошампиона. Последваха положения за Неймар (прати топката близо до вратата) и Мунир. В 65-ата минута отново Ракитич беше оставен непокрит на в пеналта след центриране на Неймар.  Халфът хладнокръвно прехвърли стража на БАТЕ Черник за 0:2.

В последния мач помежду им Барселона беше разбил БАТЕ с 5:0 в груповата фаза през сезон 2011/12. Каталунците вкарват поне по един гол в последните си 7 гостувания в Европа.

БАТЕ: Черник, Гайдучик, Поляков, Милунович, Младенович, А. Володко, Стасевич, М. Володко (62 - Карнитски), Николич (66 Яблонски), Сигневич (80- Мозолевски), Гордейчук