Пирин продължава пропадането си. "Орлетата" са все по-близо до бързо завръщане в "Б" група, след като записаха осма загуба в първенството на елитната група. В дебюта на новия си треньор Наджи Шенсой благоевградчани паднаха от Берое с 0:1 у дома в среща от 12-ия кръг.

Косоварският специалист все още има проблеми с работната виза. Поради тази причина отборът на Пирин беше ръководен от неговия помощник Добромир Митов.

Гостите от Стара Загора бяха считани за фаворит в двубоя заради петото място, което заемат в класирането, докато домакините остават последни с едва 4 точки и нито една победа. Очакванията за равностойна игра не се оправдаха. По-високата класа на Берое си каза думата. Единственото попадение заби Стивън Петков в 24-ата минута. Младокът засече с глава остро центриране на Неманя Милисавлевич от границата на вратарското поле. Топката се отби от гредата, преди да се оплете в мрежата зад гърба на безпомощния страж Костов.

В 73-ата минута резервата на гостите Исмаил Иса разстресе гредата. Най-чистото положение за домакините пропиля опитният Маркиньос.

Берое взе и последната среща между двата тима през август, когато победи също с 1:0. Старозагорци нямаха успех на стадион "Христо Ботев" от 27 години насам. На 10 септември 1988 г. те бият тук с 2:1.

С успеха днес тимът на треньора Петър Хубчев се изкачи на четвърто място във временното класиране. Берое ива 20 точки, лидерът "Левски" е с 22, колкото има и Литекс. Третият Лудогорец е с 21 т.

Мачът по минути - ТУК

Пирин - Берое 0:1
0:1 Стивън Петков (24)

ПИРИН: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 27. Александър Якимов (smqna.jpg46 - 19.Благой Наков), 5. Александър Дюлгеровjalt.jpg, 16. Венцислав Бенгюзов, 28. Маркиньос, 10. Мартин Тошев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев (smqna.jpg46 - 8.Антонио Хаджииванов), 20. Янко Сандански (smqna.jpg76 - 15.Димитър Благов)
Резерви: 12. Веселин Ганев,22. Богомил Дяков, 15. Димитър Благов, 33. Емил Виячки, 23. Тодор Траянов

БЕРОЕ: 22. Благой Макенджиев, 24. Венцислав Василевjalt.jpg, 6. Иво Иванов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 21. Елиаш, 27. Игор Джоман, 20. Неманя Милисавлевич (smqna.jpg74 - 4.Венелин Филипов), 73. Стивън Петков (smqna.jpg58 - 10.Исмаил Иса), 77. Спас Делев (82 - 7.Георги Андонов), 14. Георги Божилов
Резерви: 23. Илко Пиргов,3. Владимир Зафиров, 70. Том, 9. Станислав Костов

Съдия: Георги Давидов
Жълти картони: Дюлгеров (Пирин);Василев (Берое)