Локомотив (Пловдив) спечели 100-тното градско дерби срещу „Ботев“. „Железничарите“ се наложиха с 2:1 в мач, който беше част от 12 кръг на „А“ група. Това е първи успех за "черно-белите" над "канарчетата" от 2009 г. насам. Така „смърфовете“ прескочиха „канарчетата“ в класирането и вече са седми с 14 точки, две повече от Монтана и „Ботев“.

Локомотив взе бърз аванс от два гола само четвърт час след началото на мача. Зоран Балдовалиев откри резултата в 14-ата минута, когато с глава засече центриране на Ванчо Траянов отляво. Две минути по-късно Мартин Камбуров удвои. Той от въздуха технично с десния крак засече центриране на Димо Бакалов и прати топката в мрежата на Виктор Голас.

През първото полувреме „Ботев“ отговори с далечен удар на Йордан Христов, който мина над вратата на Ясин ел Харуби. „Канарчетата“ обаче върнаха един гол още в началото на второто полувреме, когато Христов се разписа с удар от границата на наказателното поле. В средата на полувремето Локомотив имаше два опасни удара към Голас, но те не бяха в рамките на вратата.

В 78-ата минута Ел Харуби показа уникален рефлекс, когато изби в корнер удар от вратарското поле на Лъчезар Балтанов. Четири минути преди края Божидар Васев опита да изравни с далечен удар, но топката мина над вратата на „железничарите“.