Черно море победи с минималното 1:0 Славия на своя стадион в двубой от 12-ия кръг на „А” група. Единственото попадение в срещата вкара Мамуту Кулибали в 76-ата минута на двубоя, а с успеха „моряците” излязоха пред „белите” във временното класиране. Черно море вече има 18 точки и е на четвърта позиция преди изиграването на останалите срещи от кръга. Славия пък вече е на шесто място с 16.

Срещата не се запомни с много футболни достойнства и запомнящи се моменти. Домакините имаха лек превес в играта и донякъде заслужено стигнаха до успеха. Освен гола, те удариха и една греда, а веднъж Бурабия пропусна да реализира сам срещу Марио Кирев.

Единственото попадение в мача падна в 76-ата минута на срещата, когато Клок шутира от движение, а Кирев изби. Топката обаче отиде право в краката на Кулибали, който от около 2 метра не сгреши - 1:0
.
Черно море – Славия 1:0

1:0 Мамуту Кулибали (76)

По минути:
16- Карабельов стреля с глава, но Китанов лови топката
34- Греда! При центриране от корнер Марио Кирев изпусна топката, тя попадна в Мишо Венков, който я прати в гредата, а след това Стефан Велков я изчисти от голлинията и спаси сигурен гол във вратата на Славия
45- Край на първото полувреме
______________________________________
46- Начало на второто полувреме
68- Стенио стреля от движение, но Марио Кирев спаси
76- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Клок шутира от движение, Кирев изби, но прати топката право в краката на Кулибали, който от около 2 метра не сгреши - 1:0!
81- Бижев получи в наказателното поле и можеше да удвои, но се засуети и топката му бе отнета
85- Курьор излезе сам срещу вратаря на Славия, но шутира покрай гредата
90- Край на мача

more1.jpgЧЕРНО МОРЕ:33.Георги Китанов, 4.Михаил Венков, 23.Мамуту Кулибали, 21.Мехди Бурабия, 3.Даниел Георгиевjalt.jpg, 8.Стениоjalt.jpg, 84.Тодор Паланков, 10.Марк Клок, 13.Симеон Райков (smqna.jpg73-77.Андреас Васев ), 19.Матиа Курьор (smqna.jpg87-70.Педро Еуженио), 11.Живко Петков (smqna.jpg46-20.Вилиян Бижев)
Резерви: 40.Александър Чанович, 23.Жиньо, 70.Педро Еуженио, 5.Стефан Станчев, 98.Валентин Йосков, 20.Вилиян Бижев, 77.Андреас Васев
Треньор: Никола Спасов

СЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 71.Антон Карачанаков, 17.Костадин Дяковjalt.jpg, 3.Димитър Пиргов, 19.Стефан Велков, 87.Диего Фераресоjalt.jpg, 25.Цветомир Панов, 10.Янис Карабельов, 22.Владимир Семерджиев (smqna.jpg79-9.Матийо Мансе ), 7.Джереми Манзороjalt.jpg, 14.Ивайло Димитров
Резерви: 1.Георги Петков, 15.Пламен Крачунов, 2.Мартин Дечев, 35.Иван Вълчанов, 20.Петър Атанасов, 23.Емил Стоев, 9.Матийо Мансе
Треньор: Иван Колев