Словения хвърли бомбата в София, след като се наложи с 3:2 гейма (25:17, 25:19, 23:25, 19:25, 16:14) над Полша в среща от 1/4-финалите на Европейското първенство по волейбол в България и Италия.

Словенците започнаха по чудесен начин срещата и с много добра игра поведоха комфортно с 2:0 гейма. Те обаче допуснаха изравняване, което по никакъв начин не внесе напрежение в отбора в решителната пета част. Независимо, че бяха на точка от това да загубят мача. След като поддържаше една разлика от две точки аванс, се стигна до изравняване и 14:13 за поляците. Световните шампиони обаче се провалиха, което на свой ред доведе до шанс пред словенците, които с много добра защита при 15:14 си спечелиха правото да атакуват за край на срещата.

Полуфиналът е планиран за събота, 17 октомври, в зала "Арена Армеец". Съперник на Словения в него ще бъде победителят от срещата Русия - Италия.

Следете с БЛИЦ: Евроволей 2015