Холандия приключи разочароващия си квалификационен цикъл с домакинска загуба от Чехия с 2:3 в последната и за двата тима среща от квалификационна група „А” и окончателно ще пропусне европейското първенство във Франция слдващото лято.

Гостите играха с повече от резервите си, но те шокираха „лалетата” в Амстердам с попадения на Павел Кадержабек (24) и Йозеф Шурал (35). След почивката в 66-ата минута Робин ван Перси си заби автогол и направи положението на „оранжевите” трагично. Преди мача те се нуждаеха от задължителна победа и загуба на Турция от Исландия, за да се класират поне за баражите за Евро 2016.

Все пак Клаас Ян Хунтелаар (70) и Робин ван Перси (83) направиха загубата малко по-почетна срещу останалия с 10 футболисти на терена тим на Чехия заради изгонването на Марек Сухи още в 43-ата минута на срещата. В крайна сметка чехите се поздравиха с победата и финиишираха първи в групата с 22 точки. Холандия приключи на разочароващото четвърто място с едва 13 точки.