Волейболистите на Сърбия победиха драматично Естония с 3:2 (21:25, 14:25, 25:8, 25:22, 15:13) и се класираха за 1/4-финал срещу Франция на европейското първенство в България и Италия.

Двубоят в италианския град Бусто Арсизио бе изключително оспорван. Сърбите загубиха първите два гейма и бяха на път към отпадане, но се събудиха в третия гейм и го спечелиха с 25:8, а това даде и началото на големия обрат. Сърбия спечели четвъртия гейм с 25:22, а в тайбрека отново пречупи съперника и след 15:13 се класира за следващата фаза.

1/4-финалният сблъсък между Франция и Сърбия е утре от 17:30 часа българско време отново в Бусто Арсизио. Победителят от този мач ще срещне на 1/2-финал България или Германия.