Германия отнесе Белгия с 3:0 гейма (25:16, 31:29, 25:17) и ще играе срещу България в четвъртфинала на Европейското първенство по волейбол утре вечер от 20:45 часа в "Арена Армеец" в София.

Бундестимът имаше превъзходство над отстъпващия по класа съперник. Немците дръпнаха с 4:1 в първата част, първата техническа пауза дойде при 8:3 за Германия. Момчетата на треньора Витал Хейнен без проблеми затвориха частта с 25:16.

Най-оспорван беше третият гейм, когато белгийците обърнаха резултата от 0:4 до 8:7. Геймът вървеше точка за точка и се стигна до инфрактен край с 31:29 след поредна силна атака на Фром и бъркана топка на белгийския разпределител Матиас Валкиерс.

Третият гейм също тръгна равностойно до 6:6, след което Германия поведе с 8:6 след блок-аут на Гьорг Гроцер и успешна блокада на Тим Бросхог. Германците запазиха преднината си и взеха гейма с 25:17, а с това и мача с 3:0.

Германия - Белгия 3:0 (25:16, 31:29, 25:17)

Германия: Лукаш Кампа, Гьорг Гроцер, Кристиян Фром, Денис Калибера, Маркус Бьоме, Михаел Андрей - Маркус Щоервалд-либеро
Селекционер: Витал Хейнен

Белгия: Матиас Валкиерс, Герт Ван Вале, Сам Деруу, Сепе Бетенс, Симон Ван Де Вуурде, Пиетер Верхеес - Щайн Дейонкхеере-либеро
Селекционер: Доминик Бейенс

Следете с БЛИЦ: Евроволей 2015