Словакия се класира за първи път на европейско първенство след разделянето на Чехословакия. Играчите на Ян Козак спечелиха с 4:2 при визитата си на Люксембург и си осигуриха директно участие на Евро 2016 във Франция, след като финишираха втори в квалификационна група „C” с 22 точки. Звездата Марек Хамшик (24), Адам Немец (29) и Роберт Мак (30) предрешиха крайния изход от двубоя още през първата част, като асистенциите и за трите попадения бяха дело на Владимир Вайс. След почивката Марио Муч (61) и Ларс Герсон (65-дузпа) върнаха интригата, но до края на мача домакините не успяха да стигнат до равенство. В последните секунди пък Марек Хамшик (90+1) оформи крайния резултат. Така Люксембург приключи на пета позиция в групата с 4 точки.

Другият претендент за втората позиция Украйна пък загуби у дома от Испания с 0:1 и ще се задоволи с участие в допълнителни баражи за класиране на европейското първенство следващото лято. Марио Гаспар (22) вкара първия си гол с екипа на Испания след асистенция на Тиаго Алкантара, а две минути по-късно записалият мач номер 100 за „Ла Фурия” Сеск Фабрегас пропусна дузпа. До края на мача домакините имаха доста изгодни положения, но така и не успяха да изравнят. Така Украйна остана на трето място с 19 точки, а след деветия си успех Испания финишира на първа позиция с 27 точки.

В мач единствено за престиж Беларус и Македония завършиха 0:0. След това равенство Беларус приключи на четвърто място в групата с 11 точки, а македонците завършиха последни с 4 точки заради по-лошите си показатели в директните сблъсъци с Люксембург.

Група "С"
12 октомври 2015 г.
21:45 часа, Беларус - Македония 0:0

21:45 часа, Люксембург - Словакия 2:4
0:1 Марек Хамшик (24), 0:2 Адам Немец (29), Роберт Мак (30), 1:3 Марио Муч (61), 2:3 Ларс Герсон (65-дузпа), 2:4 Марек Хамшик (90+1)

21:45 часа, Украйна - Испания 0:1
0:1 Марио Гаспар (22)