Полша пречупи коравия тим на Ейре с 2:1 в решителната битка за втората позиция в група D и си осигури директна виза за Евро 2016.

„Дружина полска” поведе в 13-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Дарън Рандалф Камил Гросицки сервира топката за Гжегош Криховяк пред наказателното поле. Халфът на Севиля с топовен шут от 22-23 метра опъна мрежата за 1:0.

Само 3 минути по-късно обаче ирландците изравниха. Михал Паздан спъна Шейн Лонг в пеналта и съдията Джунеит Чакър от Турция посочи „бялата точка” – дузпа за Ейре. Джонатан Уолтърс изпълни хладнокръвно и изравни - 1:1.

Фатална за гостите обаче се оказа 42-ата минута. Кристоф Мачински центрира остро в наказателното поле, а там Роберт Левандовски стреля мощно с глава в долния ляв ъгъл за 2:1.

Ирландците завършиха с 10 души, след като Джон О'Шей бе изгонен с втори жълт картон заради груб фаул във 2-ата минута на добавеното време.