Германия постигна целта си и завърши на трето място в Група "А" на Европейското първенство, което се провежда в България и Италия. В последния си мач от нашата група избраниците на Витал Хайнен спечелиха с категоричното 3:0 гейма (25:14, 25:14, 25:16) срещу Чехия, показвайки коренно различен облик в сравнение случилото се вчера, когато немците паднаха нарочно от Холандия, правейки си сметки как да избегнат Полша на 1/4-финалите.

След театралната постановка от събота, националите на Германия нямаха никакъв проблем днес с чехите и ги отвяха с лекота. Така с 4 точки немците заеха третото място в крайното класиране на групата, а Чехия напуска турнира с 1 точка и 3 загуби. За Бундестима предстои 1/8-финал, в който съперник ще бъде Белгия. Победителят от тази среща пък ще се изправи на четвъртфинал срещу първия от Група "А", който ще бъде определен между България и Холандия. Мачът стартира в 20:45 часа и ще бъде предаван директно по БНТ 1.

Следете с БЛИЦ: Евроволей 2015