Италия се класира на Европейското първенство във Франция идното лято след победа с 3:1 над Азербайджан като гост. Едер изведе италианците напред в резултата още в 11-ата минута, но Назаров изравни в 31-ата. Стефан Ел Шаарауи даде аванс на гостите в 43-ата минута, с а 65-ата Дармиан оформи крайното 3:1 за Италия.

"Скуадрата" е на две точки пред Норвегия и на седем пред Хърватия (мач по-малко) преди последния кръг от групата, в който посреща норвежците.

Те пък победиха Малта с 2:0 в предпоследната си среща от евроквалификациите и ще се надяват България да измъкне хикс от Хърватия по-късно тази вечер, за да може да се поздравят с класиране. Александър Тетей изведе скандинавците напред в 20-ата минута, а Александър Сьодерлунд оформи крайното 2:0 в 52-ата.

От 21:45 часа е последният мач от групата, в който Хърватия посреща България.

Азербайджан - Италия   1:3
0:1 Едер (11), 1:1 Димитри Назаров (31), 1:2 Стефан Ел Шаарауи (43), 1:3 Матео Дармиан (65)

Норвегия - Малта  2:0
1:0 Александър Тетей (20), 2:0 Александър Сьодерлунд (52)