Отборът на "Ботев" (Враца) спечели дербито на 10-ия кръг на Северозападната "В" група, побеждавайки с 1:0 като гост Етър (Велико Търново). Едва 1000 души се събраха на стадион "Ивайло", за да наблюдават мача. Футболните достойнства не бяха много, но поне драма не липсваше.

Единственото попадение вкара Ангел Русев в 41-ата минута, като той се появи на терена само 11 минути по-рано на мястото на контузения играещ помощник-треньор Георги Мечечиев. След тази победа "Ботев" (Враца) излезе начело в класирането с 27 точки, но утре може да бъде задминат от Академик (Свищов), който гостува на Севлиево. Етър (Велико Търново) е на 3-о място с 25.

Домакините бяха по-активни през второто полувреме, но гредата веднъж, а и липсата на точност и умения им попречи да стигнат поне до точка. Най-фрапиращият пропуск направи Илиян Трифонов, който от 50 сантиметра на празна врата прати топката високо над гредата.