Русия и Швеция не допуснаха грешки в мачовете си от предпоследния девети кръг в група „G” на квалификациите за Евро 2016 във Франция и продължават битката за второто място в крайното класиране.

Русия спечели с 2:1 при визитата си на Молдова и запази втората позиция със 17 точки. Попаденията за Сборная в Кишинев реализираха Сергей Игнашевич (58) и Артьом Дзюба (78), асистирали си един на друг. Почетният гол за домакините пък вкара Еуген Чебутару (85). Така Молдова остана на последното място само с 2 точки в актива си.

Швеция пък победи с 2:0 при гостуването си на Лихтенщайн. Головете за скандинавците вкараха Маркус Берг (18) и Златан Ибрахимович (55) след асистенции съответно на Дурмаз и Шелстрьом. Ибрахимович пропусна и дузпа в 40-ата минута на мача. Шведите остават трети с 15 точки и 2 по-малко от Русия, а Лихтенщайн е пети с 5 точки.

Класиралият се още преди този кръг тим на Австрия изоставаше на два пъти в Черна гора, но в крайна сметка спечели с 3:2 и записа осми успех в квалификациите. Мирко Вучинич (32) и Фатош Бечирай (65) извеждаха домакините напред в резултата, а Марк Янко (55) и Марко Арнаутович (81) изравняваха. В самия край пък Марсел Забитцер донесе трите точки на австрийците, които пък завършиха мача с числен превес, след като в 87-ата минута Вучинич от домакините бе изгонен с директен червен картон. След победата си Австрия остана на първо място с 25 точки. Черна гора пък е на четвърта позиция с 11 точки и няма дори теоретични шансове за третото място.

В последния кръг Русия приема Черна гора, а Швеция е домакин на Молдова в сблъсъците, имащи отношение към второто място в крайното класиране. Австрия пък ще завърши квалификационния цикъл с домакинство на Лихтенщайн.

Група "G"
9 октомври 2015 г.
Лихтенщайн - Швеция 0:2
0:1 Маркус Берг (18), 0:2 Златан Ибрахимович (55)

Молдова - Русия 1:2
0:1 Сергей Игнашевич (58), 0:2 Артьом Дзюба (78), 1:2 Еуген Чебутару (85)

Черна гора - Австрия
2:3
1:0 Мирко Вучинич (32), 1:1 Марк Янко (55), 2:1 Фатош Бечирай (68), 2:2 Марко Арнаутович (81), 2:3 Марсел Забитцер (90+2)