Трикратният европейски шампион и световен първенец от 2010 година Испания се класира за десети път в историята на финалите на турнира на Стария континент. „Ла Фурия” разби Люксембург с 4:0 в град Логроньо и си осигури първата позиция в група „C” на квалификациите за Евро 2016 във Франция. Играчите на Висенте дел Боске очаквано доминираха през целия мач и си спечелиха трите точки след попадения на Санти Касорла (42, 85) и Пако Алкасер (67, 80).

Преследвачът на испанците Словакия загуби изненадващо с 0:1 у дома от Беларус. Голът за успеха на гостите реализира Станислав Драгун (34). Домакините така и не намериха пролука през сгъстената отбрана на Беларус, за да стигнат поне до равенството, въпреки че играха с човек повече от 65-ата минута, когато Мартинович бе изгонен с втори жълт картон.

От издънката на Словакия максимално се възползва Украйна, чийто тим спечели с 2:0 при визитата си на Македония. Гостите спечелиха с попадения на Йевхен Селезньов (59-дузпа) и Артьом Кравец (87). Така Украйна се изравни по точки със словаците и в последния кръг ще приема класиралия се тим на Испания. Словакия пък ще има визита на Люксембург.

След срещите от предпоследния кръг Испания е непоклатим лидер с 24 точки, Словакия и Украйна имат по 19, а на четвърта позиция е Беларус с 10.

Група "С"
9 октомври 2015 г.
Македония - Украйна 0:2
0:1 Йевхен Селезньов (59-дузпа), 0:2 Артьом Кравец (87)

Словакия - Беларус 0:1
0:1 Станислав Драгун (34)

Испания - Люксембург 4:0
1:0 Санти Касорла (42), 2:0 Пако Алкасер (67), 3:0 Пако Алкасер (80), 4:0 Санти Касорла (85)