Младежките национали на България записаха трета поредна победа в квалификациите за европейското първенство в Полша през 2017 година. Възпитаниците на Антони Здравков сразиха Армения с 2:0 в Стара Загора и оглавиха временното класиране в група 5 преди края на започналия по-късно сблъсък между Дания и Уелс. В нашата група са още отборите на Румъния и Люксембург.

През първото полувреме възпитаниците на Антони Здравков доминираха, но нямаха късмет да поведат в резултата. Шутове на Вутов и Милен Гамаков не намериха целта, а най-чистото положение за България бе в 30-ата минута, когато Георги Минчев остана сам срещу вратаря на гостите Анатилий Айвазов, но в последния момент топката му бе отнета. Арменците така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Георги Китанов.

След почивката младежите на България продължиха по-активно да търсят гола. В 61-ата минута Минчев излезе на добра позиция, но в последния момент загуби топката. Седем минути по-късно Кристиан Малинов даде преднина на националния ни тим след центриране на Кирил Десподов и неуспешно изчистване на топката от защитник.

В 71-ата минута Минчев отново пропусна изгодно положение, след като бранител изби топката. Десет минути по-късно обаче вратарят на арменците Айвазов сгреши при центриране и Георги Минчев най-накрая се разписа, удвоявайки аванса на младежите ни. В 87-ата минута Александър Василев шутира от изгодна позиция покрай вратата.

Малакян от гостите имаше най-добрите възможности, но така и не успя да преодолее Китанов. Така логично България записа нов успех в европейските квалификации.

България (21) - Армения (21) 2:0
1:0 Кристиан Мaлинов (68), 2:0 Георги Минчев (81)

Стартови състави:
България (21): 1.Георги Китанов, 6.Христофор Попадийн, 5.Пламен Гълъбов, 14.Радослав Терзиев , 4.Мики Орачев, 18.Милен Гамаков (капитан), 21.Радослав Цонев (72 - 8.Никола Колев), 20.Антонио Вутов (64 - 7.Кирил Десподов), 15.Кристиан Малинов (81 - 22.Янис Карабельов), 19.Александър Василев, 10.Георги Минчев
Резерви: 12.Красимир Костов, 3.Христофор Хубчев, 8.Никола Колев, 13.Стефан Велков, 22.Янис Карабельов, 7.Кирил Десподов, 9.Ахмед Ахмедов
Треньор: Антони Здравков

Армения (21): 1.Анатолий Айвазов, 6.Армен Манутчарян, 5.Артур Карташян (70 - 20.Рамзик Хакубян), 4.Аран Шахназарян, 9.Гор Малакян, 7.Карен Харутунян (79 - 19.Таргис Шахинян), 16.Роберт Накубян, 23.Артен Симонян (капитан), 18.Алик Аракерян, 10.Гукас Погосян (61 - 8.Петрос Аветисян), 22.Артур Миранян
Резерви: 12.Артем Карапетян, 2.Васпурак Минасян, 8.Петрос Аветисян, 11.Наири Минасян, 15.Иван Маканов, 19.Таргис Шахинян, 20.Рамзик Хакубян
Треньор: Ардак Осенян

Съдия: Христос Николалдес (Кипър)