Шампионът от последните три години Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Пекин с награден фонд 3,944 милиона долара. Водачът в световната ранглиста разби шестия в схемата Джон Иснър (САЩ) с 6:2, 6:2 за 52 минути, записвайки 27-а поредна победа в надпреварата.

Сърбинът, който преследва шести трофей в китайската столица, не даде нито една възможност за пробив на съперника си в мача.

Джокович реализира пробив още в първия гейм, след което спечели подаването на американеца и в седмия гейм, за да триумфира в първия сет. Във втората част сърбинът поведе с 3:1 и до края не даде никакви шансове на Иснър.

Така Джокович продължава без загубен сет в турнира, като досега е дал на съперниците си общо девет гейма в трите си срещи.

За място на финала Джокович ще срещне Давид Ферер, който елиминира участващия с "уайлд кард" Йен-Сун Лу (Тайван) с 6:3, 6:1. В другия полуфинал ще се срещнат Рафаел Надал и Фабио Фонини.