Партизан продължава с колебливото си представяне в сръбското първенство. Грандът от Белград записа четвърта загуба от началото на сезона. Този път отстъпи като домакин на Чукарички с 0:1 в мач от 12-ия кръг. Валери Божинов излезе титуляр за Партизан и игра до кря на първото полувреме. Нашият национал беше заменен от Шапонич. Другият българин в състава на Партизан – Иван Бандаловски, не намери място в групата за мача.

Единственото попадение заби Лукас Пясентин в 35-ата минута, а гостите завършиха срещата с 10 души след втори жълт и съответно червен картон на Тиаго Галвао в 72-ата минута.

Малко след почивката Гръбич пропусна дузпа за домакините. В 81-ата минута пак Шапонич беше съборен за втора дузпа. Този път Бабович пое отговорността да изпълни, но и той не успя да вкара от "бялата точка".

Партизан е четвърти във временното класиране с 20 точки, а Чукарички вече е шести с актив от 18 т. Лидерът Цървена звезда се откъсна далеч напред с 32 т.