Етър направи първа грешна стъпка в Северозападната "В" група, след като завърши 1:1 у дома срещу Партизан (Червен бряг). Мачът се игра на неутрален терен в Севлиево заради наказание с лишаване от домакинство на „виолетовите”.

До почивката Етър показа много брак в отиграванията и футболистите отправиха само два далечни удар на Николаев и Илиев, които не затрудниха стража на Партизан. Джихат Кямил, който има травма, бе сред резервите, пазен за дербито с „Ботев” (Враца), но се наложи да влиза в игра на мястото на неубедителния Николаев, а Иван Петков смени Добри Петров, пише Sport-vt.com.

Техничен удар на Кямил в 60-ата минута мина до гредата, а единствената възможност за Партизан бе извеждане на Петров под ъгъл срещу Цанков, но последва удар във вратаря.

След средата на втората част играта се пооживи и атаките зачестиха, но етърци действаха нервно и припряно. В 77-ата минута Радослав Байчев центрира отляво и Иван Петков с хубав удар откри резултата в полза на домакините. В 85-ата минута Байчев центрира отляво и защитник на Партизан едва не си вкара автогол, а в следващата атака след ново центриране на Байчев защитникът Минков с глава би до гредата.

Драмата дойде в даденото 3-минутно добавено време. След центриране от фаул чак от тъчлинията ветеранът Десислав Русев бе оставен непокрит и с глава изпревари неубедително излезлия Цанков, като изравни – 1:1.