Белгийският гранд Андерлехт беше доказателство на поговорката, че Господ помага, но в кошара не вкарва. В мач от 10 кръг на местното първенство тимът от Брюксел направи 1:1 с Мехелен. В срещата Андерлехт пропусна три дузпи и си вкара автогол с последния удар в двубоя.

Стефано Окака Чука даде аванс на домакините в 55-ата минута, а в четвъртата минута на добавеното време Кара Мбоджи си вкара автогол след изпълнение на тъч от страна на Мехелен. Истинският герой на гостите беше вратарят Жан-Франсоа Жиле, който спаси три дузпи.

Жиле парира два удара от бялата точка още в първия четвърт час на мача. Първо отрази изпълнението на Денис Прает в седмата минута, а седем минути по-късно спаси и удара на Окака Чука.

Минута преди края на мача домакините получиха трета дузпа, но вратарят на Мехелен парира и удара на Юри Тилеманс.

Равенството смъкна Андерлехт на трето място в класирането с 19 точки, на една зад Гент, който победи Брюж с 3:1. Лидер е Остенде с 23 точки. Мехелен е 13-и с едва девет точки и без победа в последните си пет мача.