ЦСКА продължава да крачи убедително към професионалния футбол. Само няколко часа след срещата между фенове и ръководство за бъдещето на клуба, отборът разби Беласица с 8:0. Това бе девета поредна победа за тима от началото на сезона в Югозападна "В" група, с която "червените" заемат първата позиция с пълен актив от 27 точки и голова разлика 43:0. Петричани пък са девети в 9 точки след тази четвърта поредна загуба.

Срещата започна с ранен гол за ЦСКА. Още в 7-ата минута Борис Галчев матира вратаря на гостите Благой Стоянов директно от пряксвободен удар. Очакванията за още попадения обаче не се сбъднаха. Петричани се справяха много добре в защита, както и на контраатака. Двойката халфове в средната линия пък не допускаше да бъде пробита и това наложи "армейците" да атакуват основно по фланга. По-често това се случва отдясно, от където на няколко пъти Борис Галчев направи хубави центрирания. Реално първото положение пред Стоянв бе вторият гол в мача. Вратарят и защитникът Александър Митушев не се разбраха след центриране отдясно, топката попадна в Преслав Йорданов и той спокойно на празна врата удвои.

След паузата ЦСКА се развихри. За четвърт час игра "армейците" нанизаха цели четири гола. Още два към сметката си за хеттрик добави Преслав Йорданов, Иван Танчев си отбеляза автогол, а Николай Цветков вкара първото от двете си попадения. С второто влезлият като резерва на паузата халф покачи на 7:0 в 72-ата минута след бърза атаката и подаване по земя на Павел Головодов отляво. Последният гол в мача бе дело на Борис Галчев в 89-ата минута. Капитанът, който даде тон за изразителната победа, се разписа от близко разстояние след подаване на Преслав Йорданов.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
7 - topka.jpg ГОООЛ! Борис Галчев откри резултата в 7-ата минута с гол директно от пряк свободен удар.
15 - Пряк свободен удар за Беласица отдясно. Кабранов стреля право в ръцете на Стоян Колев.
17 - Корнер за Беласица. Танчев центрира, но е извършено нарушение срещу играч в червено.
25 - Безкомпромисна намеса в защита за Беласица след поредното центриране. Този път на Головодов от фаул.
27 - Неуспешен опит на Галчев да прехвърли Благой Стоянов.
31 - Преслав Йорданов стреля с глава над вратата след центриране на Галчев отдясно.
39 - Нова решителна намеса на Митушев след подаване на Галчев към Преслав Йорданов отдясно.
40 - Опит за задна ночица на Преслав Йорданов, който стреля много неточно.
44 - topka.jpg ГОООЛ! Преслав Йорданов бележи за 2:0 от 2-3 метра. Вратарят Стоянов и защитник на Беласица не се разбраха след центриране отдясно. Топката попадна в централния нападател, за който не бе трудно да удвои на празна врата.
==================================================
46 - smqna.jpg Двойна смяна в ЦСКА на почивката - Николай Цветков и 14-годишният Вальо Антов заменят Иво Иванов и Радой Божилов.
46 - Тежък удар на Николай Цветков, който вратарят Стоянов успява да отрази.
51 - topka.jpg ГОООЛ! Докато феновете на ЦСКА куфеят с факли и димки, "армейците" отбелязаха ново попадение. Този път автор бе Иван Танчев, който в опита си да изби засече топката в собствената си врата.
55 - topka.jpg ГОООЛ! И резервата Николай Цветков се разписа, след като с техничен удар извън наказателното поле прати топката в лявата сглобка на вратаря Стоянов.
60 - topka.jpg ГОООЛ! Преслав Йорданов прави резултата 6:0, оформяйки своя хеттрик. След удар на Цветков стражът Благой Стоянов не успя да улови и при добавката централният нападател на ЦСКА реализира третото си попадение в мача.
69 - ОПАСНО! Удар на Вальо Антов беше блокиран от играч в бяло. След това пък Николай Цветков с глава стреля в аут.
71 - topka.jpg ГОООЛ! Николай Цветков бележи втория си гол след бърза атаката и пас на Головодов отляво към втора греда.
72 - Втора смяна в състава на гостите - Симеон Бояджиев за Любомир Танев.
75 - Последна смяна за Беласица - Кръстев за Танчев.
75 - ОПАСНО! Решителна намеса на Митушев, който чисти с шпагат точно преди Преслав Йорданов да шутира за нов гол.
80 - Красиво! Кабранов овладя на гърди и от въздуха шутира, но топката мина високо над вратата на Стоян Колев.
89 - topka.jpg  ГОООЛ! Борис Галчев бележи за 8:0 след подаване на Преслав Йорданов отдясно.
90 - Три минути добавено време!

ЦСКА - Беласица
8:0
1:0 Борис Галчев (7), 2:0 Преслав Йорданов (44),
3:0 Преслав Йорданов (49), 4:0 Иван Танчев (51-авт.),
5:0 Николай Цветков (55), 6:0 Преслав Йорданов (60),
7:0 Николай Цветков (72), 8:0 Борис Галчев (89)
София
, ст. "Българска армия"
Съдия: Георги Андреев

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 3. Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Иво Иванов (smqna.jpg 46 - 19. Валентин Антов), 6. Александър Бранеков, 8. Борис Галчев (к) topka.jpg topka.jpg, 9. Преслав  Йорданов topka.jpg topka.jpg topka.jpg, 11. Павел Головодов, 14. Самир Аясс jalt.jpg (smqna.jpg 53 - 16. Петър Витанов), 17. Милен Кикарин, 18. Радой Божилов (smqna.jpg 46 - 22. Николай Цветков topka.jpg topka.jpg)
Резерви: 1. Анатоли Господинов, 16. Петър Витанов, 19. Валентин Антов, 21. Виктор Райчев, 22. Николай Цветков, 23. Владислав Узунов, 24. Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев

Беласица: 97. Благой Стоянов, 7. Иван Танчев topka.jpg (smqna.jpg 75 - 16. Тодор Кръстев), 19. Александър Митушев, 5. Любомир Граминов, 2. Валентин Костов, 8. Димитър Наков, 14. Димитър Стоев (smqna.jpg 56 - 17. Димитър Бояджиев), 10. Любомир Танев jalt.jpg (smqna.jpg 72 - 6. Симеон Бояджиев), 18. Владимир Кабранов, 9. Красимир Шапкаров, 20. Мартин Таушанов
Резерви: 12. Кирил Георгиев, 21. Милчо Макенджиев, 13. Александър Смилков, 6. Симеон Бояджиев, 17. Димитър Бояджиев, 11. Христо Петров, 16. Тодор Кръстев
Треньор: Васил Чергов