Морското дерби от 10-ия кръг на „Б“ група между Нефтохимик и Созопол завърши 0:0. През първата част мачът беше равностоен, без много опасности и пред двете врати. Домакините създадоха голови положения, но не успяха да пробият противниковата защита.

След почивката футболистите на Нефтохимик излязоха на терена по-мотивирани и натиснаха съперника. Въпреки надмощието и създадените положения пред вратаря на гостите, резултатът остана непроменен. Играта беше равностойна, а феновете на Нефтохимик оказаха много силна подкрепа на отбора. Срещата беше официален дебют за новия старши треньор на домакините Диян Петков.

Съставът на Нефтохимик: 44 Йордан Господинов, 14 Стоян Кижев (89 - Ивелин Василев), 23 Станислав Жеков – к, 22 Тихомир Трифонов, 31 Живко Хаджиев, 77 Вълчан Чанев, 10 Симеон Мечев (70 - Симеон Баев), 19 Иван Цачев, 99 Борислав Борисов, 8 Димитър Георгиев (63 - Стефан Неделчев), 7 Любомир Любенов.