Дунав победи Локомотив (Мездра) с 3:0 в мач от десетия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра пред около 4 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Преди срещата с минута мълчание бе почетена паметта на една от най-големите футболни легенди на Русе. Атанас Цанов - Майстора напусна този свят на 28 септември. Името му обаче ще остане завинаги в сърцата на всички, които са се наслаждавали на играта му на футболния терен с екипите на "Ботев" (Плевен), "Левски", ЦСКА, "Волов" (Шумен) и Дунав и националния отбор на България. Той постига много и като треньор в българския футболен елит с Добруджа, Спартак (Плевен) и Дунав.

Домакините започнаха отлично като още с първата си атака в 47-ата секунда на мача отбелязаха гол. Николай Колев засече с глава центриране отдясно на Георги Чакъров и прати топката в мрежата за 1:0.

В 15-ата минута при поредния ъглов удар до вратата на гостите Николай Колев прати за втори път топката във вратата на "Локомотив".
Положенията пред врата на тима от Мездра следваха едно след друго, като сред най-активните в дунавските атаки бяха отново Колев, заедно с Георги Чакъров, Юлиан Ненов и Мирослав Будинов.

През втората част дунавци понамалиха оборотите. Това позволи на гостите да опитат най-сетне няколко атаки, които обаче бяха обезвредени от бранителите на Дунав.

В 68-ата минута пък резултатът вече бе класически. Николай Колев бе спънат в наказателното поле на мездренския тим от Иван Скерлев, а Георги Чакъров превърна отсъдената дузпа в гол за 3:0 за "драконите". До края домакините продължиха да са по-активния отбор, но до нов гол не се стигна. В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на отбора на Добруджа на стадион "Дружба" в Добрич на 17 октомври от 16:00 ч.