Берое победи Локомотив (Пд) с 2:0 в първи мач от 11-ия кръг на „А група. С успеха старозагорци се изкачиха на четвърто място във временното класиране със 17 точки. Лидерът Литекс е с 19, колкото има и вторият Лудогорец. Третият „Левски” е с 18 т.

Берое заслужено се добра до успеха. Тимът на треньора Петър Хубчев имаше териториално надмощие прец цялата среща и пропусна да запише и още по-убедителен успех. Спас Делев откри резулата след чеетвърт час игра. Халфовете на Локомотив сбъркаха при изнасянето на топката. Георги Божилов овладя топката и изведе бързия Спас сам срещу вратаря Ел Каруби. Крилото стреля под плонжа на безпомощния страж за 1:0! В 19-ата минута Божилов засече центриране на Делев и стреля с глава. Топкатата се отби от напречната греда. Само секунди по-късно гредата отново спаси гостите след шут на Неманя Милисавлевич.

В 40-ата минута Локомотив остана с 10 души на терена, след като Дюфо получи втори жълт и червен картон след сблъсък с Божилов от домакините. С човек по-малко за „смърфовете” стана още по-трудно да отбиват атаките на Берое. Така се стигна до 72-ата минута, когато домакините поведоха с 2:0. Резервата Исмаил Иса с перфектен удар матира Ел Каруби и удвои преднината на Берое – 2:0.

Тимът на Хубчев прекъсна негативна серия от три поредни мача без победа (поражения от Монтана 0:1, и "Левски" 0:2), както и реми с Лудогорец (0:0).

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК:

Берое – Локомотив (Пловдив) 2:0
1:0 Спас Делев (15), 2:0 Исмаил Иса (72)

Берое<br />(Стара Загора)БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 24.Венцислав Василев, 6.Иво Иванов (к), 3.Владимир Зафиров, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 21.Елиаш да Силва, 20.Неманя Милисавлевич (smqna.jpg83 - 9.Станислав Костов), 73.Стивън Петков (smqna.jpg50 - 10. Исмаил Иса topka.jpg), 77.Спас Делевtopka.jpg (smqna.jpg76 - 4.Венелин Филипов), 14.Георги Божилов
Резерви: 23.Илко Пиргов, 4.Венелин Филипов, 15.Георги Динков, 70.Том, 17.Иван Коконов, 10.Исмаил Иса, 9.Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев

ЛОКО (ПД):16.Ясеин Ел Каруби, 71.Пламен Крумов, 6.Кирил Котев, 5.Николай Димитров, 18.Христо Стамов, 23.Люик Дюфоjalt.jpg4erven.jpg, 90.Оливие Боне (smqna.jpg57 - 32.Емил Гъргоров), 21.Бирсент Карагерен (smqna.jpg46 - 77.Стефан Велев), 28.Зоран Балдобалиев, 27.Димо Бакалов, 11.Мартин Камбуров (к)
Резерви: 1.Теодор Скорчев, 33.Игнат Дишлиев, 14.Айкут Янъков, 32.Емил Гъргоров, 77.Стефан Велев, 9.Дани Кики, 89.Йоан Ласиман
Треньор: Христо Колев