Наполи продължава без допуснат гол в Група „D“ на Лига Европа. Италианският тим се наложи 2:0 като гост на Легия (Варшава), след като в първия мач от групата разби Брюж с 5:0.

Дрис Мертенс откри с глава в 53-ата минута, а шест минути преди края Гонсало Игуаин прати топката във вратата на Душан Куциак с удар с левия крак.

Датският Мидтиланд, който през тази година дебютира в групова фаза на евротурнирите, записа втора победа. Тимът на Йес Торуп спечели с 3:1 гостуването си на Брюж.

Систо откри за датския шампион в 51-ата минута, а Паул Онуачу удвои в 67-ата. Само седем минути по-късно Филип Новак вкара третия гол за гостите, а 11 минути преди края Томас Муние върна едно попадение за Брюж.

Наполи е лидер в класирането с 6 точки, колкото има и Мидтиланд, но италианците са с по-добра голова разлика. Легия и Брюж нямат спечелен актив.

На 22 октомври белгийският тим гостува във Варшава, а Мидтиланд приема Наполи в мач от върха на класирането.

Брюж – Мидтиланд 1:3
0:1 Систо (51), 0:2 Паул Онуачу (67), 0:3 Филип Новак (74), 1:3 Томас Муние (79)

Легия (Варшава) – Наполи 0:2
0:1 Дрийс Мертенс (53), 0:2 Гонсало Игуаин (84)