Селтик изпусна победата в домакинството си срещу Фенербахче, след като имаше два гола аванс и в крайна сметка завърши 2:2 с турския гранд в мача им от втория кръг на група „А” в Лига Европа. Шотландският шампион действаше по-активно през първата част, имайки зад гърба си и подкрепата от трибуните. „Детелините” поведоха с гол на Лейг Грифит (28), а малко след това Крис Комънс (32) удвои преднината им след асистенция на Форест. След грешка на бранителя Ефе Амброуз пък се стигна до първото от двете попадения на принудително като смяна малко преди това Фернандао (43, 48). Бразилецът се появи в игра на мястото на Волкан Шен в 40-ата минута, а вторият му гол падна малко след почивката след центриране на Нани. До края на мача и двата тима имаха своите шансове да стигнат до трите точки, но в крайна сметка се задоволиха само с по една. Така Селтик спечели втора точка и е на второ място в групата, а „фенерите” са на дъното след първата си точка.

В другата среща от групата Молде и Аякс завършиха 1:1. Домакините поведоха с ранно попадение на Ейрик Хестад (8), възползвал се от подаване на Етсас Хюсейн. Гостите от Амстердам обаче сравнително бързо успяха да изравнят чрез датчанина Виктор Фишер (19), разписал се след асистенция на Жайро Ридевалд. След равенството Молде остава начело в групата с 4 точки, а Аякс е трети с 2 точки.

ГРУПА „A”
Селтик – Фенербахче 2:2
1:0 Лейг Грифит (28), 2:0 Крис Комънс (32), 2:1 Фернандао (43), 2:2 Фернандао (48)

Молде – Аякс 1:1
1:0 Ейрик Хестад (8), 1:1 Виктор Фишер (19)