Ливърпул се издъни у дома и завърши 1:1 със швейцарския тим Сион в среща от втория кръг на група „B” в турнира Лига Европа. Мениджърът на мърсисайдци бе дал шанс за изява на голяма част от резервите, но въпреки това още в самото начало Адам Лалана (4) след асистенция на Дивок Ориги. Попадението успокои домакините, които скоро допуснаха изравняване, след като Ебенезер Асифуах (18) се възползва от подаване на Коуаси и вкара за 1:1. От този момент до края на мача играчите на Ливърпул нямаха никаква идея как да преодолеят отново отбраната на гостите. Най-близо до гола бе Дивок Ориги в средата на втората част, но мерникът му не бе точен. Така Сион остава лидер в групата с 4 точки, а Ливърпул е на втора позиция с 2 точки.

В другия мач от тази група Рубин (Казан) и Бордо също поделиха точките, след като завършиха 0:0. Българският полузащитник Благой Георгиев остана на резервната скамейка на домакините от Казан и не се появи в игра. След равенството руският тим е последен с 1 точка, а жирондинци са трети с 2 точки.