Шалке 04 записа втора поредна победа в Група „К“ на Лига Европа, след като в домакински мач разби Астерас Триполис с 4:0. Франко ди Санто вкара три гола за успеха. Гръцкият тим продължава без победа в Европа – 5 равенства и 5 загуби.

Първият хеттрик в кариерата на Ди Санто стана факт в рамките само на 17 минути през първото полувреме. Той откри резултата в 27-ата минута. В 37-ата удвои, а в 44-ата се разписа от дузпа. Клаас-Ян Хунтелаар добави едно попадение шест минути преди края.

В другия мач от групата Спарта (Прага) се наложи с 2:0 над кипърския АПОЕЛ (Никозия). Кехинде Фатай откри резултата в 24-ата минута, а Якуб Брабец удвои в 60-ата. По този начин чешкият тим няма загуба в 10-и пореден домакински мач от груповата фаза на Лига Европа.

Шалке 04 е лидер в класирането с 6 точки, две повече от Спарта. Астерас Трилопис има една, а АПОЕЛ е без спечелен актив. В другия кръг „кралскосините“ приемат тима от Прага, а Астерас Триполис ще гостува в Никозия.

Спарта (Прага) – АПОЕЛ (Никозия) 2:0
1:0 Кехинде Фатай (24), 2:0 Якуб Брабец (60)

Шалке 04 – Астерас Триполис 4:0
1:0 Франко ди Санто (27), 2:0 Франко ди Санто (37), 3:0 Франко ди Санто (44-дузпа), 4:0 Клаас-Ян Хунтелаар (84)