Българският нападател Димитър Бербатов и ПАОК направиха домакинско 1:1 с Борусия (Дортмунд) в мач от Група „С“ на Лига Европа. Бербо и бившият играч на „Левски“ Гари Родригес бяха титуляри за тима от Солун. Националът на Кабо Верде игра цял мач, а българинът беше сменен малко преди края.

В титулярния състав на гостите имаше осем промени в сравнение с последния мач от Бундеслигата. Треньорът на тима Томас Тухел даде почивка на част от основните играчи заради предстоящото дерби с Байерн.

Роберт Мак даде аванс на домакините в 34-ата минута. Роберт Мак прати топката под напречната греда на вратата на Роман Вайденфелер с мощен удар след хубав извеждащ пас на капитана Александрос Циолис.

Борусия (Дортмунд) изравни в 72-ата минута. Гонсало Кастро опита нещо като центриране към Йонас Хофман, който се размина с топката, но това пък заблуди вратаря Робин Олсен и кълбото се спря в мрежата.

До края на мача и двамата вратари показаха невероятни спасявания, като повечето опасности бяха пред вратата на ПАОК. В 89-ата минута Димитър Бербатов отстъпи мястото си на Димитрис Пелкас. Българинът беше изпратен с аплодисменти от феновете на домакините.

По този начин Борусия (Дортмунд) и ПАОК продължават без загуба в групата. „Жълто-черните“ са с четири точки, докато „черно-белите“ са с две, след като в първия мач направиха нулево равенство като гост на Габала.

В следващия кръг на 22 октомври ПАОК приема Краснодар, а Борусия (Дортмунд) гостува в Азербайджан на Габала.

ПАОК – Борусия (Дортмунд) 1:1
1:0 Роберт Мак (34), 1:1 Гонсало Кастро (72)

paok.jpgПАОК: Робин Олсен, Мигел Витор, Рикардо Коща, Димитрис Константинидис, Йоргос Цавелас, Александрос Циолис, Роберт Мак (73-Жайро), Гари Родригес, Ергис Каче (85-Харис Харисис), Ерик Сабо, Димитър Бербатов (89-Димитрис Пелкас)

boruisia.jpgБорусия (Дортунд): Роман Вайденфелер, Парк Джо Хо, Невен Суботич, Лукаш Пишчек, Юлиан Вайгъл (66-Марсел Шмелцер), Свен Бендер, Йонас Хофман, Аднан Янузай (84-Мориц Лайтнер), Хенрик Мхитарян (65-Адриан Рамос), Марко Ройс, Гонсало Кастро