Финалистът от миналия сезон Ювентус срази победителя от Лига Европа Севиля с 2:0 като домакин и записа втори успех в група „D” на Шампионската лига.

Официален дебют за „бианконерите” направи германският национал Сами Кедира, а първи минути с "черно-бялата" фланелка записа и Даниеле Ругани, който се появи на терена в 88-ата минута.

Головете за "старата госпожа" отбелязаха Алваро Мората (41) през първото полувреме след асистенция на Бардзали и Симоне Дзадза (87) в самия край. През целия мач Ювентус имаше тотално превъзходство и можеше да запише още по-убедителен успех. Гостите от Севиля нито веднъж не успяха да застрашат сериозно Джанлуиджи Буфон.

След победата си Ювентус оглавява групата с 6 точки, а Севиля има 3 точки, колкото и Манчестър Сити. На дъното в групата без точки е Борусия (Мьонхенгладбах).

1:0 Алваро Мората (41), 2:0 Симоне Дзадза (87)

Торино, „Ювентус Стейдиъм“
Съдия: Йонас Ериксон (Шв)

Ювентус: 1.Буфон, 15.Бардзали, 33.Евра, 19.Бонучи, 3.Киелини, 6.Кедира (76 - 12.Алекс Сандро), 11.Ернанес, 16.Куадрадо, 10.Погба, 9.Алваро Мората (80 - 80 - 7.Дзадза), 21.Дибала (88 - 24.Ругани)
Треньор: Масимилиано Алегри

Севиля: 1.Серхио Рико, 2.Тремулинас, 23.Коке , 17.Андреоли, 5.Колоджейчак, 10.Хосе Антонио Рейес (79 - 30.Хуан Муньос), 7.Крон Дели, 15.Н'Зонзи (66 - 8.Ибора), 22.Коноплянка, 4.Криховяк, 9.Гамейро (65 - 11.Имобиле)
Треньор: Унай Емери