Борусия (Мьонхенгладбах) допусна домакински обрат и загуби от Манчестър Сити с 1:2 в среща от втория кръг на група „D” в Шампионската лига.

Вратарят Джо Харт се превърна в герой за гостите, след като отрази няколко много опасни удара през първото полувреме и спаси дузпа в 20-ата минута, отсъдена за нарушение на Отаменди срещу Рафаел, който обаче не бе точен от бялата точка. Серхио Агуеро пък пропусна две чисти положения за гостите през първата част.

„Жребците” поведоха с гол на Ларс Щиндъл (54) след асистенция на Корб, който малко по-късно изчисти топката зад голлинията след удар с глава на Демикелис, но попадение не бе отсъдено. Топката обаче стигна до Николас Отаменди (65), който с точен удар изравни за 1:1.

Минута преди края Домингес фаулира Серхио Агуеро в наказателното поле и последва дузпа. Потърпевшият Агуеро (90) не сгреши от бялата точка и донесе победата на „гражданите”.

След първия си успех Манчестър Сити е на трето място във временното класиране в групата с еднакъв актив със Севиля. Борусия (Мьонхенгладбах) остава на дъното без спечелена точка.

ГРУПА „D“
1:0 Ларс Щиндъл (54), 1:1 Андреас Кристенсен (65-автогол), 1:2 Серхио Агуеро (90-дузпа)

Мьонхенгладбах, „Борусия Парк“
Съдия: Клеман Тюрпен (Фр)

Борусия (Мьонхенгладбах): 1.Зомер, 17.Вендт, 19.Джонсън, 15.Алваро Домингес , 3.Кристенсен, 13.Ларс Щиндъл , 7.Херман (72 - 28.Хан), 34.Гранит Джака, 27.Корб (78 - 16.Траоре), 8.Дахуд (84 - 6.Нордвайт), 11.Рафаел
Треньор: Андре Шуберт

Манчестър Сити:
1.Джо Харт, 3.Бакари Саня, 26.Демикелис, 11.Александър Коларов, 30.Отаменди , 21.Давид Силва (65 - 15.Хесус Навас), 42.Яя Туре (46 - 6.Фернандо), 25.Фернандиньо, 17.Де Бройне, 7.Стърлинг (90+4 - 5.Сабалета), 10.Агуеро
Треньор: Мануел Пелегрини