Манчестър Юнайтед обърна трудно у дома Волфсбург с 2:1 и записа първа победа в група „B” на Шампионската лига.

Носителят на Купата на Германия поведе още в 4-ата минута с гол на Даниел Калиджури, който проби по дясното крило, направи двойно подаване с Макс Крузе и сам срещу Де Хеа го преодоля за 0:1.

Юнайтед натисна до края на полувремето, като Хуан Мата и Мемфис Депай бяха близо до изравняване на резултат, а в 26-ата минута Уейн Рууни пропусна да се разпише на почти опразнената врата.

В 34-та минута Мата се опита да центрира отдясно, но топката се спря в ръката на голмайстора Калиджури и веднага бе отсъдена дузпа. Хуан Мата пък реализира хладнокръвно от бялата точка, изравнявайки резултата – 1:1.

Малко след почивката Мата подаде с пета от дъгата на наказателното поле, прехвърляйки защитниците на гостите и Крис Смолинг отклони топката в мрежата на гостите за пълния обрат – 2:1.

След гола домакините се върнаха да бранят резултата и в 75-ата минута „вълците” можеше да изравнят. Данте игра с глава след центриране в наказателното поле на “червените дяволи” и се рикошет, но Рууни изби топката малко пред голлинията. Волфсбург продължи да натиска, но отбраната на домакините се справяше добре и Юнайтед запази крехката си преднина до последния съдийски сигнал.

Успехът донесе първи три точки на английския гранд в групата, в която всички отбори са с еднакъв актив след първите два кръга.

ГРУПА „В“
0:1 Даниел Калиджури (4), 1:1 Хуан Мата (34-дузпа), 2:1 Крис Смолинг (53)
Манчестър, „Олд Трафорд“
Съдия: Виктор Касай (Унг)

Манчестър Юнайтед: 1.Де Хеа, 36.Дармиан, 12.Смолинг, 31.Швайнщайгер (72 - 4.Джоунс), 25.Валенсия (46 - 18.Ашли Йънг ), 8.Мата, 28.Шнайдерлин , 17.Блинд, 10.Рууни, 7.Депай (62 - 44.Андреас Перейра), 9.Марсиал
Треньор: Луис ван Гаал

Волфсбург: 1.Беналио, 25.Налдо, 15.Треш (77 - 24.Юнг), 18.Данте, 34.Родригес, 7.Калиджури , 23.Гилавоги, 27.Арнолд (70 - 17.Шюрле), 10.Дракслер, 11.Крузе, 12.Дост (70 - 3.Бендтнер)
Треньор: Дитер Хекинг