Георги Миланов влезе като резерва при домакинския успех на ЦСКА (Москва) срещу ПСВ Айндховен с 3:2 в среща от група „B” на Шампионската лига.

Българският национал се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Зоран Тошич, асистирал за първия гол в срещата, дело на нигериеца Ахмед Муса още в 8-ата минута за 1:0.

В 21-ата минута Сейду Думбия удвои преднината на руския тим, след като се възползва от подаване на Марио Фернандес. Положението на гостите стана още по-тежко в 36-ата минута, когато думбия вкара втория си гол в мача от дузпа и направи разликата класическа в полза на домакините – 3:0.

Минута преди края на първата част Думбия получи шанс да оформи своя хеттрик, но този път пропусна от дузпа.

След почивката в 60-ата минута Максим Лестиен се разписа на два пъти в 60-ата и 68-ата минути след асистенции на Адам Махер и вдъхна надежди на гостите, че може да си тръгнат поне с точката от Москва. Между неговите попадения в игра за ЦСКА влзе Георги Миланов. В 80-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Ариас получи втори жълт картон.

До края на мача руският гранд успя да задържи преднината си и записа първа победа в групата си за този сезон.

1:0 Ахмед Муса (7), 2:0 Сейду Думбия (21), 3:0 Сейду Думбия (37-дузпа), 3:1 Максим Лестиен (60), 3:2 Максим Лестиен (68)

Москва, „Арена Химки“
Съдия: Руди Буке (Фр)

ЦСКА (Москва):
35.Акинфеев, 4.Игнашевич, 6.А.Березуцки, 42.Шченников , 2.Марио Фернандес, 3.Вернблум, 66.Натхо (67 - 25.Ерьоменко), 10.Дзагоев, 7.Тошич (67 - 23.ГЕОРГИ МИЛАНОВ), 88.Думбия (90+3 - Панченко), 18.Муса
Треньор: Ленид Слуцкий

ПСВ Айндховен:
1.Зут, 3.Морено, 4.Ариас , 5.Брума, 20.Бренет (77 - 14.Поулсен), 6.Прьопер, 10.Махер (89 - 23.Влоет), 29.Хендрикс, 11.Нарсингх, 16.Лестиен (78 - 7.Перейро), 19.Локадия
Треньор: Филип Коку