Зенит (Санкт Петербург) се утвърди на първото място във временното класиране на Група Н на Шампионската лига. Руският гранд надви трудно белгийския Гент с 2:1 и записа втори пореден успех. Победата на Зенит при визитата на Валенсия (3:2) на старта бе първа в историята на руския клуб на испанска земя. Новата голяма звезда на руския футбол Артьом Дзюба откри резултата в 35-ата минута.

Гент не се предаде и в 56-ата минута Томас Матон изравни. В 67-ата минута Олег Шатов обаче наказа грешка в противниковата отбрана и опъна мрежата за крайното 2:1. Зенит спечели последните си 6 домакинства срещу белгийски отбори. Руският тим има 6 успеха и 1 загуба в последните си 7 домакинства в евротурнирите.

При предните си сблъсъци с руски съперник Гент надви Динамо (Москва) с общ резултат 2:0 в третия кръг на УЕФА Къп през сезон 1991/92.

Гент загуби и трите си гостувания при предишното си участие в групова фаза на евротурнир през сезон 2010/11 в Лига Европа.
Това беше първо поражение за белгийския тим в последните му 13 мача във всички турнири. До тази вечер имаше 6 победи и 6 равенства.

Зенит – Гент 2:1
1:0 Артьом Дзюба (35), 1:1 Томас Матон (56), 2:1 Олег Шатов (67)