Байерн няма спиране! Баварската машина прегази и Динамо (Загреб) с 5:0 в мач от група F на Шампионската лига. Още до почивката тимът на Пеп Гуардиола вече водеше с 4:0.

Над всички отново беше намиращият се във формата на живота си Роберт Левандовски. Полякът записа хеттрик и вече има 10 гола в последните три срещи (5 срещу Волсфсбург, 2 срещу Майнц и 3 срещу Динамо). Тиаго Алкантара пък записа три асистенции тази вечер.

Головата фиеста започна в 13-ата минута, когато Дъглас Коста навлезе в наказателното поле отляво и когато всички очакваха той да потърси свой съотборник, бразилецът стреля в близкия ъгъл и изненада Едуардо за 1:0. Левандовски (21) удвои след грешка на Бенкович. Алкантара взе топката, остана сам срещу вратаря, но пусна вдясно за поляка, който вкара на празна врата. Марио Гьотце (25) направи преднината класическа след шут с външен фалц – 3:0. Само три минути по-късно Левандовски засече с левия крак центриране на Дъглас Коста от фаул и с помощта на напречната греда реализира ефектен гол за 4:0. В 55-ата минута Дъглас подаде технично на Тиаго, испанецътт елегантно изведе поляка. Лева напредна и прехвърли безпомощния Едуардо, оформяйки своя хеттрик и крайния резултат – 5:0. Четвърт час преди последния съдийски сигнал Гьотце тресна и греда. Байерн е в серия от 10 победи във всички турнири.

В последните четири сезона баварците винаги достигат поне до полуфинал в Шампионската лига. Немският гранд спечели всичките си 6 домакинства в турнира през миналия сезон, вкарвайки 22 гола.

Динамо (Загреб) е отново в турнира след 3 години отсъствие и започна с домакинска победа над Арсенал (2:1). Хърватският шампион никога не е преминавал груповата фаза в предишните си 4 участия. Динамо (Загреб) не е преодолявал последните си 10 участия в групова фаза в Европа.

През сезон 2012/13 хърватският тим загуби всичките си три гостувания в надпреварата.

Байерн – Динамо (Загреб) 5:0
1:0 Дъглас Коста (13), 2:0 Роберт Левандовски (21), 3:0 Марио Гьотце (25), 4:0 Роберт Левандовски (28), 5:0 Роберт Левандовски (55)

Байерн: Нойер, Бернат (46 - Мартинес), Алаба, Боатенг (64 - Рафиня), Лам, Тиаго Алкантара, Кимих, Дъглас Коста (58 - Мюлер), Коман, Гьотце, Левандовски

Динамо (Загреб): Едуардо, Таварел, Пиварич, Бенкович (46 - Гонсало), Мател, Мачадо (61 - Рог), Адеми, Фернандес, Антолич, Судани, Пяца (69 - Енрикес)