Олимпиакос поднесе сензацията в мачовете от вторник в Шампионската лига. Гръцкият гранд победи Арсенал с 3:2 насред "Емирейтс" в мач от група F на турнира.

В 33-ата минута гостите вече водеха с 1:0. Фелипе Пардо опъна мрежата зад стража на „топчиите” Давид Оспина за 0:1. Само секунди по-късно дойде и достойният отговор на предизвикателството. Алексис Санчес намери Тио Уолкът и той успя бързо да изравни - 1:1. Тимът на Олимпиакос обаче изобщо нямаше намерение да спира атаките и при една от тях в 40-ата минута Костас Фортунис вкара за 1:2.

След почивката Арсенал упражни страхотен натиск към вратата на съперника. В 65-ата минута Санчес вкара красиво за 2:2. Още в ответната атака резервата Алфред Финбогасон наказа поредната грешка в отбраната на домакините и реализира за крайното 2:3.

До края на срещата Арсенал тотално доминираше, но с пропуски се отчетоха Месут Йозил, Аарън Рамзи и Санчес. Това е втора поредна загуба за лондончани и те са на дъното в групата, докато гърците запазиха шансовете си за класиране в следващата фаза.

Двата тима са в една група за четвърти път в последните 7 сезона. Във всичките им предишни 6 сблъсъка победата е била за домакинстващия в тях тим, но сега традицията беше нарушена. Арсенал участва за 18-и път в груповата фаза и започна със загуба 1:2 при визитата си на Динамо (Загреб). В 15 поредни сезона "топчиите" прескачат групите на турнира, но сега задачата им изглежда, че ще бъде по-трудна. "Топчиите" загубиха за първи път от гръцки тим. Преди това те бяха непобедими в 8 поредни домакинства срещу елини - 6 успеха и 2 равенства.

Олимпиакос е в групите за 17-и път и пети пореден сезон. През миналия сезон гръцкият тим загуби и трите си гостувания в турнира. Гръцкият шампион прекъсна черна серия от 5 поражения при визитите си в тази надпревара. Олимпиакос беше загубил всичките си 12 досегашни визити в Англия, допускайки 37 гола.

Арсенал – Олимпиакос 2:3
0:1 Фелипе Пардо (33), 1:1 Тио Уолкът (35), 1:2 Константинос Фортунис (41), 2:2 Алексис Санченс (66), 2:3 Алфред Финбогасон (67)

Арсенал: Давид Оспина, Хектор Белерин, Габриел Паулища, Лоран Косчелни, Киерън Гибс, Месут Йозил, Франсис Коклен, Санти Казорла, Алексис Санчес, Тио Уолкът, Алекс Окслейд-Чембърлейн

Олимпиакос: Роберто, Омар Елабделауи, Ботия, Димитриос Сиовас, Леандро Салино, Пайтим Касами, Естебан Камбиасо, Фелипе Пардо, Костас Фортунис, Себа, Браун Идейе