Барселона успя да пречупи коравия тим на Байер (Леверкузен) и го победи с 2:1 в мач от група Е на Шампионската лига. Каталунците постигнаха драматичен обрат, след като до 80-ата минута губеха с 0:1. В отсъствието на контузената суперзвезда Лео Меси домакините изпитваха огромни затруднения в организацията на играта и в изострянето на атаките.

Байер шокира съперника, след като поведе изненадващо за всички в 23-ата минута. Хакан Чалханоглу изпълни отлично корнер, вратарят на каталунците Тер Щеген сгреши, а Кирякос Пападопулос надскочи Жереми Матийо и Луис Суарес и с глава опъна мрежата за 0:1!

В 36-ата минута Белараби преодоля неубедителния Пике и можеше да покачи на 0:2, но този път стражът на домакините спаси. Най-чистата ситуация за Барса преди почивката беше в 39-ата минута, когато Неймар проби отляво и уцели гредате, след като негов удар рикошира в защитник на гостите.

Скоро след началото на второто полувреме бившият нападател на Реал (Мадрид) и Манчестър Юнайтед Хавиер Ернандес излезе в чиста позиция. Чичарито обаче направи невероятен пропуск от няколко метра. Последваха пропуски на Неймар и Луис Суарес от домакините.

В 80-ата минута Серхи Роберто изравни, след като довкара топката след неубедителна намеса на Лено - 1:1. Само 120 секунди по-късно Суарес попадна в прегръдките на своите съотборници. Мунир ел Хадади проби отдясно и центрира в пеналта. Там уругваецът засече топката и с мощен удар не остави шансове на Лено за 2:1.

За Барса това беше първа победа в групата след равенство 1:1 срещу Рома в Италия. Каталунците спечелиха всичките си 6 домакинства в турнира през миналия сезон. Барселона няма поражение у дома в надпреварата от май 2013 година, когато падна от Байерн (0:3) в полуфинален сблъсък

Байер (Леверкузен) спечели у дома срещу БАТЕ (Борисов) с 4:1 в първия кръг. Последната победа на "аспирините" в Испания бе срещу Реал Сосиедад (1:0) през сезон 2013/14 в груповата фаза

Вратарят на Барса Марк-Андре тер Щеген допусна 17 гола в 8 мача този сезон – една доста притеснителна статистика.

Барселона – Байер (Леверкузен) 2:1
0:1 Кирякос Пападопулос (23), 1:1 Роберто (80), 2:1 Луис Суарес (82)

Барселона: Тер Щеген, Дани Алвес, Пике, Масчерано, Матийо, Ракитич (72 - Серхи Роберто), Бускетс, Иниеста (60 - Алба), Сандро (63 - Мунир), Суарес, Неймар
Байер (Леверкузен): Лено, Донати, Та, Пападопулос, Вендел, Л. Бендер, Крамер, Кампъл, Чалханоглу, Белараби (66 - Бранд), Ернандес (55 - Кислинг)